PRŮVODCE - JSOU KRABICE TO PRAVÉ PRO VÁS?

PŘEMÝŠLÍTE, JESTLI JE KRABICE PRO VÁS TO PRAVÉ? ZDA SEDNE VAŠEMU ŽIVOTNÍMU A RODIČOVSKÉMU STYLU? 

NÍŽE SE MŮŽETE DOČÍST, VE KTERÝCH ŽIVOTNÍCH SITUACÍCH JE KRABICE SKVĚLÝM PARŤÁKEM. DOZVÍTE SE, JAK A PROČ MŮŽE KONKRÉTNĚ POMOCI.

SOUZNÍTE? PAK JSOU PRO VÁS KRABICE TREFOU DO ČERNÉHO :)

 

CHCI MÍT MIMINKO HODNĚ U SEBE 

Vím, že se miminko rodí do našeho světa s tím, že chce být jeho součástí, potřebuje blízkost a kontakt. Učí se od prvních dní, chce vidět mámu, tátu a všechny ostatní členy rodiny v přirozených interakcích, a u všech denních činností. Velmi to pomáhá jeho sociálnímu rozvoji a začlenění. 

Nejspíš budu své miminko nosit v šátku nebo nosítku. I když zrovna nebude přímo u mě na těle, chci ho mít poblíž. Vím, že včasná a laskavá reakce na jeho potřeby je klíčová pro tvorbu rané citové vazby (tzv. attachementu). Miminko, které mám často u sebe, dobře znám, dokážu rozeznat všechny drobné signály, kterými se mnou na začátku života komunikuje a reagovat ve správnou chvíli. Mnoho situací tak vyřeším dříve, než nastane pláč. Miminko má důvěru ve mě i ve svět, a oba máme spokojenější dny. 

Náš tip: Dopřejte si šestinedělí v posteli. Trochu jsme zapomněli, jak významné pro regeneraci a zdraví ženy je šestinedelí strávené odpočinkem. Dopřejte si ten pomalý čas vedle vašeho maličkého, velmi vaši přítomnost ocení. Až miminko dotulíte, dokrmíte, a bude čas na pořádnou porci spánku nebo sprchu, můžete váš poklad jemně položit do bezpečného prostoru krabice (a bude-li třeba, klidně vzít s sebou). Máte-li velkou postel, můžete mít krabici vedle sebe na posteli. Máte-li postel menší umístěte krabici na zem hned vedle vás. Minimalizujete vstávání a maximalizujete blízkost. Až se miminko opět začne vrtět, máte jej na dosah. 

 

JEŠTĚ NEVÍM, V ČEM BUDE NAŠE MIMINKO SPÁT. NECHCI KUPOVAT ZBYTEČNOSTI

Vím, že každé čerstvé miminko je jiné. Jedno se nehne od mámy a táty z postele, jiné je spokojené jen v šátku, a další preferuje svůj prostor a dobře spinká v postýlce. Krabice mi v prvních měsících nahradí postýlku, cestovní postýlku i přenosnou domácí postýlku. Za půl roku se rozhodnu, co dál. Možná postýlku nebudu vůbec potřebovat, možná se zaměřím na hledání takové, kterou bude možné dobře přistavit k mé posteli. Budu už miminko znát a vědět, co potřebujeme.

 

MÁM MALÝ BYT PŘEPLNĚNÝ LIDMI 

Mám nevelký byt, ve kterém se pohybuje spoustu lidí včetně dětí. Děti mají přes den různé spánkové režimy. V místnosti, kde zrovna jedno dítě usíná, by si další potřebovaly hrát. V noci by bylo skvělé, mít děti alespoň na chvíli pohromadě v jedné místnosti, a tu druhou využít jen pro sebe. Mít možnost uklidit nebo si udělat relax u filmu :). Díky snadné přenositelnosti krabice získám více flexibility pro svůj malý byt ve dne i v noci. 

 

ČASTO S MIMINKEM CESTUJI 

Ani jedni prarodiče nebydlí ve stejném městě/jsme zvyklí hodně se potkávat s přáteli a stále jsme na cestách. Krabice poputuje a námi a dopřeje miminku komfort a známý prostor kdekoli bude třeba. Krabice je k dispozici 

 

Nejste-li si po přečtení průvodce čímkoli jisti, zkuste se podívat na NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY nebo se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme, a s čímkoli poradíme :) 

 

 

Zpět do obchodu